Jak przetrwać zimę w stajni 🥶?

Jeżeli ktoś zna mnie bliżej, to wie, że jestem przystosowana do normalnego funkcjonowania w temperaturze powyżej 25o C 😂, a więc zima (w sumie to większość roku w Polsce 🙈) to dla mnie walka o przetrwanie 🥶. Tym bardziej jeżeli cały dzień spędzam w stajni.

Niestety, nie odkryłam jeszcze sposobu jak zmienić pogodę (daj znać gdybyś miała namiar na dobrego czarnoksiężnika 🧙‍♂️), natomiast lata doświadczeń doprowadziły mnie do stworzenia niezawodnego przewodnika, który pomaga mi dotrwać do lata 😎. Jestem pewna, że Ty też możesz z niego skorzystać.

Niezawodny przewodnik przetrwania zimy w stajni 📜

zima w stajni

🐴 Nie musisz – nie wychodź z domu!

To jest najważniejsza zasada! Jak już wyjdziesz z domu, to nic Cię nie uratuje. Dobrze się więc zastanów czy, aby na pewno, Twój koń potrzebuje Twojego towarzystwa przez zimę. Czas pomyśleć, aby na pół roku przenieść się do ciepłych krajów 🏝 – to jedyne słuszne rozwiązanie.

🐴 Sprawdź pogodę!

Jeżeli przeprowadzka do tropików na ten moment nie wchodzi w grę, to jak już zdecydowałaś się przekroczyć próg cieplutkiego mieszkania, koniecznie sprawdź prognozę pogody! Najlepiej sprawdzaj co minutę! Może się bowiem okazać, że w momencie Twojego wyjścia jest -10o C, a za godzinę będzie -9o C 🌨. Zawsze to trochę cieplej.

🐴 Załóż dwie warstwy!

Wszystkie części garderoby proponuję podwoić 🧣! W sumie to potroić albo nawet pomnożyć razy milion. Kilka par rękawiczek, rajstop, zimowych skarpet, trzy swetry, dwie kamizelki, dwie kurtki, opaska + czapka. Przy takim opakowaniu jest szansa, że przez pierwsze 30 minut na zewnątrz będzie Ci względnie ciepło. Co prawda będziesz wyglądać jak mors, ale kto by się tam przejmował 😅.

🐴 Uruchom grzejnik!

Po przyjeździe do stajni od razu udaj się do szatni, włącz grzejnik i zaparz sobie herbatkę 🍵. Wyjście z domu, a następnie z auta dostatecznie nadwyrężyło przecież Twój organizm. Musisz się zregenerować.

🐴 Daj cukierka i uciekaj!

Podjedź szybko do boksu swojego rumaka 🦄, pogłaszcz go za uszami, daj cukierka i uciekaj do domu! Wychodząc, krzyknij jeszcze do niego, że na pewno niedługo znów będziecie śmigać na pełnych obrotach (no może to “niedługo” to prędzej pół roku, ale do Twojej kolejnej wizyty on na pewno zapomni).
zima w stajni

Będąc już w cieplutkim mieszkaniu, sięgnij po kawałek czekolady 🍫  (ewentualnie po jakiś mocniejszy trunek 🍹🔞) w nagrodę za przetrwanie kolejnego mroźnego dnia!

Dodałabyś coś jeszcze do mojego przewodnika? Chętnie go zaktualizuję o Twoje pomysły 😄. Daj znać w komentarzu.

Trzymaj się ciepło w te mroźne dni 💕!

🎁 Zapisz się na mój bezpłatny newsletter i odbierz prezent 🎁!

Jeżeli nie jesteś jeszcze zapisana na mój newsletter, a chcesz dostawać regularne wiadomości prosto na swoją skrzynkę e-mail z propozycją nowych ćwiczeń, poradami treningowymi, motywacją oraz wieloma innymi bonusami 🎁 kliknij poniższy przycisk, aby się bezpłatnie zarejestrować. Dodatkowo od razu po zapisie otrzymasz prezent!

ćwiczenie ujeżdżeniowe
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka

Bardzo ciekawy wpis 🙂 Nie myślałam nigdy o tym, bo tylko raz byłam w stajni 🙂

Zobacz również

prawidłowa praca grzbietu

Jak pracuje grzbiet konia?

Brązowa Odznaka Jeździecka

BOJ - jak się przygotować?

Prezenty dla koniarzy

Prezenty dla koniarzy 🎁

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka

Bardzo ciekawy wpis 🙂 Nie myślałam nigdy o tym, bo tylko raz byłam w stajni 🙂