O mnie

Cześć!

Nazywam się Karolina Kudełko, a konie są moją wielką pasją. Z wykształcenia jestem co prawda chemikiem 👩‍🔬, ale jednak większą chemię zawsze czułam do koni i to z nimi postanowiłam związać swoje życie zawodowe i prywatne 🐴.

Jeździectwo towarzyszy mi od najmłodszych lat 👶 – wszystko za sprawą mojej cioci Agnieszki, która „zaszczepiła” we mnie miłość do koni już w drugim roku życia. To pod jej okiem zdobywałam też swoje pierwsze jeździeckie szlify, gdy podrosłam.

Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się teraz z innymi. Poprzez prawidłowy trening ujeżdżeniowy pomagam doświadczać magii! Uczę jak lepiej jeździć i komunikować się z koniem. Zgodnie z biomechaniką, bez przemocy i patentów. Sprawiam, że uzyskujesz pełną harmonię i oboje z koniem czerpiecie radość z każdego treningu.

trening ujezdzeniowy Kraków
trening koni i jeźdźców Kraków

🤔 Dlaczego ujeżdżenie?

Dość szybko zakochałam się w ujeżdżeniu, ponieważ w stajni, w której jeździłam, stacjonowało i trenowało wielu jeźdźców ujeżdżeniowych 🐧. Często przyjeżdżali też do stajni sławni trenerzy, tacy jak: Andrzej Sałacki, Agnieszka Majewska, Tomasz Kowalski, czy Marcus Becker. Z początku siedziałam i oglądałam praktycznie każdy trening, nie mogąc oderwać wzroku. Później miałam okazję pojedynczych treningów z niektórymi z nich 🤩. Jestem za to ogromnie wdzięczna. Na poważnie w świat ujeżdżenia i sportu wprowadziła mnie Ania Mazur, od której nauczyłam się w tamtym okresie najwięcej. Pod jej okiem miałam możliwość trenować zarówno na młodych koniach, jak i bardziej doświadczonych profesorach, chodzących konkursy klasy PSG.

🌟 Moje doświadczenie 🌟

Mój staż jeździecki to już ponad 23 lata! Początkowo zdobywałam doświadczenie w Polsce, a następnie trenowałam i pracowałam jako jeździec w stajniach za granicą m.in.: w Australii (pod okiem odnoszącej duże sukcesy amazonki klasy Grand Prix Heather Currie), Belgii, Niemczech i Finlandii.

Cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę, zarówno praktyczną, jak i teoretyczną, biorąc udział w różnego rodzaju klinikach i kursach 🎓. Uczestniczyłam już w szkoleniach z takimi trenerami jak: Juan Manuel Muñoz Díaz, Gerd Heuschmann, Laura Graves, Rien van der Schaft, Manuel Carvajal Román, Janet Horswill, Henning Lehrmann, Dave Thind, Jarosław Wierzchowski, Przemek Kozanowski, Andrzej Sałacki, Marek Ruda, Marcin Komosa, Marlena Gruca-Rucińska, Paweł Drużek.

trening ujeżdżeniowy Kraków