Blog

Taki tam blog o koniach 😉. Piszę o jeździectwie i ujeżdżeniu z mojej perspektywy. Opisuję ciekawe szkolenia oraz konsultacje, dzielę się wskazówkami treningowymi i interesującymi ćwiczeniami.

Trening konia i jeźdźca

Biomechanika ruchu konia i jeźdźca opisana w przystępny sposób. Problemy i rozwiązania. Przykładowe ćwiczenia na koniu i bez konia na poprawę dosiadu i wiele innych!

Piramida ujeżdżeniowa – KONTAKT. Czym on jest? Jak uzyskać prawidłowy i elastyczny kontakt? Jaki jest prawdziwy powód, dla którego masz problemy z kontaktem?

Czytaj więcej …

Praca nad idealnym dosiadem nigdy się nie kończy. Nie można też oczekiwać zmian “z dnia na dzień”, ale dziś mam dla Ciebie 3 szybkie sposoby na poprawę dosiadu.

Czytaj więcej …

Biomechanika ruchu konia, czyli jak porusza się koń i co z tego wynika? Czym jest timing, wyczucie i dlaczego raz Twój koń odpowiada na Twoje pomoce, a raz nie?

Czytaj więcej …

Jak wygląda prawidłowy dosiad? Jak go osiągnąć? Jakie czynniki wpływają na dobry dosiad ujeżdżeniowy? Przeczytaj wpis i zacznij lepiej komunikować się z koniem!

Czytaj więcej …

Mityczna półparada 🤫 Półparada jest jedną z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej błędnie rozumianą koncepcją w jeździectwie. To, czym ta półparada jest?

Czytaj więcej …

Piramida ujeżdżeniowa to klucz do harmonii. Jest to wzór na rozwój umiejętności konia w zgodzie z jego biomechaniką, prowadzący do osiągnięcia doskonałości.

Czytaj więcej …

Chcesz poprawić swój dosiad, uzyskać harmonię i zacząć lepiej komunikować się z koniem? Wypróbuj te ćwiczenia bez konia na dolną partię ciała dla jeźdźców. Prezent w środku 🎁!

Czytaj więcej …

Chody boczne: ustępowanie od łydki, czyli pierwszy krok w bok! Jak poprawnie wykonać ustępowanie od łydki, jakich pomocy użyć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Czytaj więcej …

Jak pracuje grzbiet konia? Co wpływa na prawidłową, a co na nieprawidłową jego pracę? Jakie ćwiczenia możesz wykonać, aby wzmocnić plecy Twojego konia?

Czytaj więcej …

Czy wiesz, na czym polega trening online 💻? Oczywiście mam na myśli trening jeździecki. Czy kiedykolwiek miałaś styczność z taką formą jazd? Czy w tak specyficznym sporcie, jak jeździectwo jest to możliwe? Odpowiadam na to pytanie z mojego, jak i moich podopiecznych doświadczenia.

Czytaj więcej …

Nie masz pomysłu na trening ze swoim koniem? Jesteś znudzona starymi schematami? Mam dla Ciebie ciekawe ćwiczenie ujeżdżeniowe z wieloma modyfikacjami 😉.

Czytaj więcej …

Sztywna vs. wklęsła strona konia – czy wiesz, która strona Twojego konia jest mocniejsza, a która słabsza? Dlaczego ważna jest praca nad wyprostowaniem 🤔?

Czytaj więcej …

Przejścia są kluczem do sukcesu! Jak poprawnie wykonać przejście z kłusa do stępa? Dlaczego jest to jedno z najważniejszych przejść? Omówienie krok po kroku i moje wskazówki.

Czytaj więcej …

Czworobok, czyli królestwo pingwinów 🐧! Wszystko co musisz o nim wiedzieć! Jakie wymiary ma duży i mały czworobok i i jak są ustawione literki na maneżu? Jakie zasady panują na ujeżdżalni?

Czytaj więcej …

Jak poznać, że nadszedł listopad 🤔? Jeżeli na myśl przychodzą Ci spadające z drzew liście, mgliste poranki, czy pierwsze przymrozki to tak, masz rację, aczkolwiek w świecie jeździeckim to właśnie w tym miesiącu internet zalewają zdjęcia i filmiki z jazd bez strzemion 🐎. Dlaczego?

Czytaj więcej …

Jak wykonać perfekcyjne zatrzymanie na 10 punktów? Jak nauczyć konia prostych i równych zatrzymań w kwadracie? Jak wyeliminować problemy? Zapraszam do wpisu ☺️!

Czytaj więcej …

Brązowa Odznaka Jeździecka PZJ – co to jest? Jak się do niej przygotować? Co musisz wiedzieć, przed przystąpieniem do egzaminu 😊? Aktualne przepisy 2023. Prezent w środku 🎁!

Czytaj więcej …

Relacje ze szkoleń i klinik

Relacje i moje przemyślenia po udziale w różnego rodzaju klinikach i szkoleniach. Wskazówki i porady treningowe. Urywki wideo.

Konsultacje ujeżdżeniowe z Janet Horswill, której trenerem był m.in. Carl Hester. Moje przemyślenia, wskazówki i porady treningowe od Janet + relacja wideo.

Czytaj więcej …

Moje przemyślenia po szkoleniu z Gerdem Heuschamnnem. O  Gerdzie można w skrócie powiedzieć: „trzy w jednym”: lekarz weterynarii, jeździec i trener. Jego praca opiera się na jeździectwie klasycznym, z uwzględnieniem biomechaniki i fizjologii koni. 

Czytaj więcej …

Szkolenie z Maestro Manuelem Carvajalem Romanem – jeździectwo klasyczne z pierwszej ręki. Relacja z kliniki ujeżdżeniowej, wskazówki od Manuela i urywki wideo.

Czytaj więcej …

Szkolenie ujeżdżeniowe z Jarosławem Wierzchowskim 🐴 – moje przemyślenia i relacja z kliniki, wskazówki i porady treningowe od Pana Jarka + relacja wideo 😊.

Czytaj więcej …

Konsultacje ujeżdżeniowe z Przemkiem Kozanowskim: moje przemyślenia, wskazówki i porady treningowe od Przemka + relacja wideo.

Czytaj więcej …

Inne tematy, ale wciąż końskie 😉

Inne, luźniejsze, ale wciąż końskie tematy.

Pojedynek na szczycie , czyli Glamourdale vs. Dalera. Dwa, obecnie najlepsze konie na świecie. Moje odczucia po ME i wskazówki do wykonywania płynnych przejść.

Czytaj więcej …

Kilka wskazówek jak poradzić sobie z upałami w stajni, a w szczególności, jak pomóc i ulżyć naszym rumakom w tym gorącym okresie 🥵.

Czytaj więcej …

Zdrowy kręgosłup to nie tylko klucz do sukcesu w jeździectwie, ale także do ogólnego dobrego samopoczucia i jakości życia. Ćwiczenia dla jeźdźców na kręgosłup 🤸‍♀️.

Czytaj więcej …

Jak przetrwać zimę w stajni 🥶? Nie lubisz zimna i od lat zadajesz sobie to pytanie? Przedstawiam Ci mój niezawodny przewodnik przetrwania mrozów. Jestem pewna, że Ty też możesz z niego skorzystać 😊.

Czytaj więcej …

Nadchodzi czas prezentów 🎉?! Nie wiesz co kupić bliskiej osobie? Kilka pomysłów na prezenty dla koniarzy. Zainspiruj się lub dyskretnie podeślij tę listę osobie, która szykuje Ci upominek!

Czytaj więcej …