3 szybkie sposoby na poprawę dosiadu

Idealna pozycja w siodle jest jak Święty Graal dla jeźdźca ✨. Spokojne ciało, stabilne ręce i łydki, bloki ciała odpowiednio ułożone, podążające biodra, napięty brzuch i plecy. Tylko w ten sposób optymalnie rozłożymy ciężar ciała w siodle, zachowamy równowagę i będziemy w stanie podążać za koniem/z koniem oraz dawać prawidłowe sygnały. Praca nad dosiadem to “never ending story”, nawet dla jeźdźców na najwyższym poziomie. Nie można też oczekiwać zmian “z dnia na dzień”, ale dziś mam dla Ciebie 3 sposoby na poprawę dosiadu, które dość szybko pomogą Ci poprawić Twoją pozycję w siodle 😉.

PS. Na końcu wpisu czeka na Ciebie niespodzianka 🎁!

3 szybkie sposoby na poprawę dosiadu:

ODDYCHAJ!

Wdech-wydech-wdech-wydech…

Wstrzymywanie oddechu lub szybkie i krótkie oddechy to najczęstszy błąd podczas jazdy. W prawidłowym oddechu bierze udział duży mięsień zwany PRZEPONĄ. Gdy oddychasz z jej pomocą, automatycznie całe Twoje ciało rozciąga się i prostuje, pięknie wydłużając Twoją pozycję w siodle.

sposoby na poprawę dosiadu

ZAMKNIJ OCZY 🙈

Nawet na kilka sekund. Sprawdź co CZUJESZ. Spróbuj najpierw w stępie, a potem, jeżeli jesteś gotowa w kłusie oraz w galopie. Większość z nas jest wzrokowcami, bazujemy i przetwarzamy informacje w mózgu na podstawie tego co widzimy, a jeździectwo z kolei opiera się na wyczuciu. Już kilka sekund z zamkniętymi oczami pozwoli Ci nie tylko więcej poczuć, ale też usiąść głębiej w siodle i “scalić się” z koniem. 

ZRÓB ZDJĘCIE/FILM 📸

Zdjęcia i filmy z treningów to skarbnica wiedzy! Analiza tych ujęć pozwala zauważyć pewne błędy, o których nie mamy pojęcia (może być też oczywiście tak, że trener non-stop nam coś powtarza, ale my jako wzrokowcy, nie uwierzymy, tzn. nasz mózg nie uwierzy, dopóki czegoś nie zobaczy 😋). Nie siedząc w danym momencie na koniu, mamy też dużo więcej czasu i swobody na przeanalizowanie tych błędów przed kolejną jazdą. 

I właśnie też dlatego praktycznie na wszystkich moich szkoleniach online omawiam przesłane przez uczestniczki filmy i zdjęcia. Nie ma nic lepszego niż obserwacja nagrania z komentarzem.

Chcesz poznać inne sposoby na poprawę dosiadu? Zapraszam na szkolenia!

Do wyboru dwa szkolenia o dosiadzie: „Podstawy dosiadu” i „Podstawy dosiadu w praktyce”. Na szkoleniach poruszone są m.in. takie tematy jak:

  • szczegółowe omówienie dosiadu i pozycji jeźdźca w siodle  w ujęciu teoretycznym i praktycznym,
  • propozycje ćwiczeń na poprawę dosiadu zarówno na koniu, jak i w domu,
  • omówienie najczęściej popełnianych błędów dosiadowych oraz przydatnych wskazówek treningowych,
  • odpowiedzi na pytania uczestników.
Szkolenia jeździeckie - Podstawy dosiadu
Sposoby na poprawę dosiadu
Sposoby na poprawę dosiadu
Sposoby na poprawę dosiadu
Sposoby na poprawę dosiadu
Szkolenia jeździeckie online - Dosiad i pozycja jeźdźca w siodle

Wypróbujesz te sposoby na poprawę dosiadu? Który w pierwszej kolejności 😍?

Napisz koniecznie w komentarzu!

Udanych treningów!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

🎁 Zapisz się na mój bezpłatny newsletter i odbierz prezent 🎁!

Dosiad - jak uzyskać prawidłową pozycję w siodle?

Jeżeli nie jesteś jeszcze zapisana na mój newsletter, a chcesz dostawać regularne wiadomości prosto na swoją skrzynkę e-mail z propozycją nowych ćwiczeń, poradami treningowymi, motywacją oraz wieloma innymi bonusami 🎁 kliknij poniższy przycisk, aby się bezpłatnie zarejestrować. Dodatkowo od razu po zapisie otrzymasz prezent!

Zobacz również

Jak mieć dobry dosiad?

Jak mieć dobry dosiad?

Pojedynek na szczycie - Glamourdale vs. Dalera

Pojedynek na szczycie!

prawidłowa praca grzbietu

Jak pracuje grzbiet konia?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments