Trening online - czy to w ogóle możliwe? 🤔

Trening online w czasie 👑 zyskał na popularności, ale wirtualne jazdy były już znane dużo wcześniej. Pozwól, że opowiem Ci krótką historię z 2013 roku (to było 11 lat temu 🤯🤯!):

Zdałam maturę, dostałam się na studia i miałam 3 miesiące wolnego, które postanowiłam dobrze wykorzystać. Pojechałam pracować do stajni treningowej w Belgii. Mój szef często jeździł do innych ośrodków po konie, które miały być u nas w treningu. Pewnego razu wrócił cały rozemocjonowany i opowiedział nam, że zanim załadował konie do przyczepy, oglądał pewnego mężczyznę (nazwijmy go “Tom”) na hali, który jeździł w słuchawkach i cały czas coś do siebie mówił. Gdy przyglądał się tej sytuacji (pewnie z odpowiednią miną 😅) podeszła do niego jedna z pracownic w tym ośrodku i powiedziała, że Tom ma trening online z trenerem ze Stanów Zjednoczonych!! Transmisja szła z kamery na hali podłączonej do internetu, a Tom porozumiewał się z trenerem za pomocą komunikatora społecznego przez swój telefon. Gdy usłyszałam tę historię, wybałuszyłam, oczy i na pewno miałam taką samą minę jak mój szef. Nie byłam w stanie sobie wyobrazić, jak można wyciągnąć jakikolwiek pożytek z takiego treningu, ale to było w 2013 roku.

Mając okazję później oglądać treningi online i sama w nich uczestniczyć totalnie zmieniłam zdanie. Teraz pokazuję innym, że to naprawdę działa 😁! Taka jazda nie jest oczywiście w stanie oddać w 100% kontaktu twarzą w twarz,  ale niewiele mu ustępuje.

🤔 Jak wygląda jeździecki trening online?

Ja dzielę go na dwa rodzaje:

🐴 Trening bezpośredni:  za pomocą komunikatora Skype lub Messenger.  Wymaga dostępu do Internetu oraz osoby/miejsca do trzymania telefonu (czyli musisz mieć do dyspozycji 2 telefony lub np. telefon + tablet).  Z mojego doświadczenia (i moich podopiecznych) jest to bardzo wygodna i świetnie sprawdzająca się opcja 😉.

🐴 Trening pośredni: Twoje nagranie z treningu + moja analiza, komentarz i dalsze zalecenia treningowe (w formie nagrania/maila lub umawiamy się na rozmowę np. przez Skype).

Fragment bezpośredniego treningu online

Niektóre z moich podopiecznych, z którymi nie mogę współpracować na żywo z dużą częstotliwością ze względu na odległość, również było ciężko przekonać do takiej formy treningu. Jednak już po pierwszej jeździe zmieniły zdanie! 🤩 Zechciały się one podzielić swoimi odczuciami:

Trening online - opinia
Trening online - opinia
Trening ujeżdżeniowy online
Trening ujeżdżeniowy online - opinia
Trening ujeżdżeniowy online - opinie
Trening ujeżdżeniowy online - opinie
Trening ujeżdżeniowy online
Trening ujeżdżeniowy online
Trening ujeżdżeniowy online
Trening ujeżdżeniowy online - opinia

Co myślisz o takiej formie treningu? Miałaś może okazję uczestniczyć już w takiej jeździe? Chętnie dowiem się, jakie są Twoje przemyślenia. Czekam na Twój komentarz 📜!

Miłego dnia i udanych treningów 🦄!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zobacz również

Szkolenie ujeżdżeniowe - Jarosław Wierzchowski

Szkolenie ujeżdżeniowe z Jarosławem Wierzchowskim

Piramida ujeżdżeniowa

Piramida ujeżdżeniowa - wzór na sukces 😉!

Popraw swój dosiad - ćwiczenia!

Popraw swój dosiad - część I: nogi 🏋️‍♀️

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments